MissSare
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bireysel olarak düzenlenecek

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bireysel olarak düzenlenecek

Tarih 18 Eylül 2020, 09:44 Editör Haber Merkezi

Osmaniye’nin Kadirli İlçesinde "Süslü̈ Kadınlar Bisiklet Turu" bu yıl pandemi dolayısıyla bireysel etkinlik şeklinde kutlanacak.
2013 yılında Sema GÜR tarafından başlatılan ve her Eylül ayında "Avrupa Hareketlilik haftası"na dikkat çekmek adına “Otomobilsiz Kentler Günü”’nde yapılıyor olan "Süslü Kadınlar Bisiklet Türü"nün 8.si bu yıl Covid-19 nedeniyle farklı bir şekilde düzenlenecek.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Kadirli Koordinatörü Cemile Yakıcı, Kadirli'de bu yıl 4.sü nü yapacakları ve Pandemi dolayısıyla bu yıl farklılık gösterecek program hakkında düşüncelerini açıklarken, katılımcılara da kurallar hakkında bilgiler verdi. Yakıcı,"20 Eylül Pazar günü "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu", bireysel veya küçük arkadaş grupları oluşturularak, sosyal mesafe ve maske gibi önlemler göz önünde bulundurularak, toplu sürüş yapılmayarak gerçekleşecek. Katılımcılar, diledikleri güzergah ve saatte süslenmiş bisikletleriyle şehrin herhangi bir bölgesinde yaptıkları turların fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak farkındalık oluşturmaya devam edecekler" dedi. Koordinatör Cemile Yakıcı, "Deyim yerindeyse Türkiye’de, dünyada ve aynı anda tüm sosyal medya mecralarında Covid19 a rağmen, süslü̈ kadınlar, pandemi kuralları çerçevesinde yine derüzgârlarını estirecekler" diye" ilave etti. Her yıl büyük bir katılımla gerçekleştirdikleri 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nu' bu yılda süslü kadınlar tarafından bireysel olarak gerçekleştirileceğini söyleyen koordinatör Yakıcı, " bireysel ve küçük gruplarla tur yapacak arkadaşlarınözellikle sosyal mesafeye, hijyen önlemlerine ve maske kurallarına azami özen göstermelerini, toplu sürüşten ziyade az sayıyla veya bireysel sürüşler yapılmasınıönemle rica ediyorum" dedi. Haber merkezi

Bu haber 16 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Mahalle ve köy muhtarları Vali Yılmaz’ı ağırladı

Mahalle ve köy muhtarları Vali Yılmaz’ı ağırladı Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla, Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

Koronavirüs tedbirlerine yönelik denetimler sürüyor

Koronavirüs tedbirlerine yönelik denetimler sürüyor Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Kadirli İlçesinde Covid-19 tedbirlerine yönelik denetim yaptı. Vali Yılmaz’ın ...

      BASIN İLAN KURUMU


      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU