MissSare
Sanayi esnafı çırak bulmakta zorlanıyor

Sanayi esnafı çırak bulmakta zorlanıyor

Tarih 16 Eylül 2020, 01:54 Editör Haber Merkezi

Osmaniye’de, ara elaman ve usta yetişmemesi önümüzdeki yıllarda sıkıntıların yaşanmasına neden olacak. Bir çok meslek gurubunda çırak olmaması nedeniyle usta yetişmiyor.

Osmaniye Küçük Sanayi Sitesi ustalarından Murat Göktürk, yeni nesil çocukları hepsinin okullara yöneldiğini belirterek ‘’Çocuklarımızı okuyabildiği yere kadar okutalım. Ama bunun yanı sırada hayatı öğrenebilmeleri için bir ustanın yanına, usta olabilmesi için çırak olarak verelim. ‘’diye konuştu. Göktürk Küçük Sanayi Sitesi’nde çırak bulmada zorlu çektiklerini belirterek, bunun böyle devam etmesi halinde sanayide usta kalmayacağını söyledi. Bütün ailelerin çocuklarını okullara yönlendirdiğini belirten Murat Göktürk ‘’Çocuklarımızın okumasına karşı değiliz. Okusunlar ama birde bunun yanı sıra bir meslek öğrensinler. Bunun içinde sanayide bir iş yerine çırak olarak versinler. Aksi taktirde sanayide usta kalmayacak. Ustanın da olmaması önü Çocukların sanayiye çırak olarak verilmemesinin ileriki yıllarda bir çok sıkıntıya neden olabileceğini anlatan Göktürk ‘’Çocuklarımızı okula gönderiyoruz. İlk,orta,lise üniversite derken okul bitiren çocukların çoğu iş bulamıyor. Ama okurken bir mesleğe çırak olarak girmiş olsalardı ellerinde bir meslekleri, altın bilezikleri olacaktı.Böyle olmayınca okul sonrası iş bulamayan gençler bunalıma giriyorlar.’’ Dedi haber merkezi

Bu haber 19 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Düziçi’nde uyuşturucu operasyonu

Düziçi’nde uyuşturucu operasyonu Osmaniye’nin Düziçi İlçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 4 kişi yakalandı.

Toprakkale’de resmi kurumlar dezenfekte ediliyor

Toprakkale’de resmi kurumlar dezenfekte ediliyor Osmaniye’nin Toprakkale İlçesinde Toprakkale Belediyesi'nin dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

      BASIN İLAN KURUMU


      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU