MissSare
OKÜ, farkındalık için düzenlenen yarışta birinci oldu

OKÜ, farkındalık için düzenlenen yarışta birinci oldu

Tarih 16 Eylül 2020, 01:52 Editör Haber Merkezi

Yükseköğretim Kurulu tarafından düzenlenen 2020 Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde 13 bayrakla birinci olan Osmaniye Korkut Ata Üniversite (OKÜ), Engelsiz Üniversite bayraklarına kavuştu.

Yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel olanaklarla ve sosyokültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık yaratmak ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen Engelsiz Üniversiteler Ödüllerinde OKÜ video konferans yoluyla düzenlenen ödül töreninde, 13 bayrakla birinci ilan edilmişti. 11 turuncu bayrak, 15 Temmuz Şehitler Amfisi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Rektörlük Binası, Rektörlük Ek Binası, Kütüphane, Sosyal Tesisler Binası, OKÜ Lezzet Vadisi ve Kapalı Yüzme Havuzuna yerleştirilirken, Karacaoğlan Yerleşkesi Sosyokültürel etkinliklere erişim ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu sosyokültürel etkinliklere erişimi ile 2 mavi bayrağa kavuştu. Ayrıca turuncu bayrak mekanda erişimde Osmaniye Meslek Yüksekokulu, Karacaoğlan Yerleşkesi; mavi bayrak sosyokültürel faaliyetlere erişimde Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Osmaniye Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Fakültesi bayrak kazanamasada teşvik amaçlı plakete layık görüldü. Haber merkezi

Bu haber 11 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Düziçi’nde uyuşturucu operasyonu

Düziçi’nde uyuşturucu operasyonu Osmaniye’nin Düziçi İlçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 4 kişi yakalandı.

Toprakkale’de resmi kurumlar dezenfekte ediliyor

Toprakkale’de resmi kurumlar dezenfekte ediliyor Osmaniye’nin Toprakkale İlçesinde Toprakkale Belediyesi'nin dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

      BASIN İLAN KURUMU


      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU