MissSare
Osmaniye Bilsem 15 eTwinning projesiyle kalite etiketi aldı

Osmaniye Bilsem 15 eTwinning projesiyle kalite etiketi aldı

Tarih 16 Eylül 2020, 01:51 Editör Haber Merkezi

Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezi, kabul edilen 15 eTwinning projesiyle en fazla ulusal kalite etiketi alan BİLSEM oldu.

etwinning projeleri, Türkiye ve Avrupa’daki ortaklarla oluşturulan uygulamalardan oluşuyor. Osmaniye Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Cuma Ali Kılıç, projede emeği geçenlere teşekkür etti. Eğitimin her alanda önemli olduğunu ifade eden Kılıç, şunları kaydetti: “Bilgininin hızla küreselleşmesi ve teknolojik etkilerle sınırların ortadan kalkması, bizleri hızlı bir değişim süreci ile karşı karşıya bırakmıştır. İletişim ve ulaştırma olanaklarının hızla geliştiği dünyamızda çok sayıdaki bilinen paradigmalar yerinden oynamıştır. Minicik fikirler, alanlarında fark yaratarak dünyayı etkileyecek hale gelmiştir.Üstün yetenekli potansiyelin eğitimi pedagojik açıdan zor bir alanı oluşturur ve bu zorluk aynı derecede önemi de ifade eder. Kabiliyetlerin keşfi gerçekten önemlidir ve bu da ancak eğitim ile mümkün olabilir. Diğer bir deyişle yüksek zihin potansiyeline sahip öğrencileri tespit etmek ve eğitimlerini gerçekleştirmek güçtür fakat yüksek verimli arazide tarım yapmak gibidir. Bizler, Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezi yönetici, öğretmen, destek personeli, öğrenci ve velileri olarak bu değişim sürecinde üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeyi ülkemizin ve toplumumuzun geleceği açısından bir fırsat ve topluma karşı bir borç olarak algılamaktayız. Merkezimizi çağın gereklerine uygun olarak eğitim-öğretime hazırlamak, okulda Milli Eğitimin amaçlarına uygun olarak bir öğrenme ve eğitim ortamı yaratmak, bu ortamı tüm paydaşlar için çekici hâle getirmek de görevlerimiz arasındadır. Stratejik Plan Hazırlama Ekibi olarak çalışmalarımızda bizlere destek olan yönetici, öğretmen, veli, öğrenci ve personelimize teşekkür ederiz.” Haber merkezi

Bu haber 10 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Düziçi’nde uyuşturucu operasyonu

Düziçi’nde uyuşturucu operasyonu Osmaniye’nin Düziçi İlçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 4 kişi yakalandı.

Toprakkale’de resmi kurumlar dezenfekte ediliyor

Toprakkale’de resmi kurumlar dezenfekte ediliyor Osmaniye’nin Toprakkale İlçesinde Toprakkale Belediyesi'nin dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

      BASIN İLAN KURUMU


      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU