MissSare
Küresel ekonomide, kooperatif etkisine dikkat çekilecek

Küresel ekonomide, kooperatif etkisine dikkat çekilecek

Tarih 02 Aralık 2019, 09:32 Editör Haber Merkezi

Ticaret Bakanlığı tarafından 3. Düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı 5-8 Aralık 2019 tarihlerinde ATO Cogresium Kongre ve Sergi Merkezinde ziyaretçilerle buluşacak.

Ticaret Bakanlığı tarafından 3. Düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı 5-8 Aralık 2019 tarihlerinde ATO Cogresium Kongre ve Sergi Merkezinde ziyaretçilerle buluşacak.
Karatepe Kilim Kooperatifi Ticaret Bakanlığı’nın Türkiye Kooperatifler Fuarına katılacak
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı “Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi” teması ile 5-8 Aralık 2019 tarihlerinde ATO Cogresium Kongre ve Sergi Merkezinde ziyaretçilerle buluşacak.
Türkiye’deki kooperatif ürünlerini yerel ve küresel ticaret ağına dahil etme misyonuyla düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’nın sloganı “Birlikte Üretim, Birlikte Büyüme”.
Katılımın oldukça yüksek olacağı Fuar’da çeşitli illerden 160’tan fazla başarılı kooperatif ve kooperatif üst kuruluşu ürünlerini ve hizmetlerini tanıtacak.
Fuara Osmaniye’den Karatepe Kilim Kooperatifi katılacak.
Türkiye Kooperatifler Fuarı ile kazanılan vizyon sayesinde kooperatiflerin üretim kapasitelerinde ve ticaret hacimlerine artış sağlanması, kooperatiflerin ihracatta da pay sahibi olması amaçlanıyor.
Bunun için, fuarda sadece kooperatifler değil, kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşları, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları, perakende sektörünün temsilcileri, önde gelen elektronik ticaret firmaları da yer alıyor.
Kooperatifler fuar boyunca Türkiye’nin önde gelen e-ticaret temsilcileri ile ikili görüşmeler yaparak ürünlerini modern çağın ticaret ağında pazarlama imkânlarını değerlendirecekler.
Market temsilcilerinin de hazır bulunacağı fuarda kooperatifler, ürünlerini market raflarına taşıma fırsatı bulacak.
Fuara dünyanın çeşitli ülkelerinden alım heyetleri de davet edildi. Alım heyetleriyle yapılacak birebir görüşmeler sayesinde kooperatifler kendilerine yeni ihracat rotaları belirleme ve küresel pazara dahil olma imkanı yakalayacak.
Fuar boyunca kooperatiflere ihracat süreçleri ve destekleri, dijital gelişmeler, e-ticaret ile ilgili konularda eğitimler verilecek.
İlham verici başarılı kooperatif hikâyelerinin ve yurtdışından gelen kooperatiflerin tecrübelerinin aktarılacağı panel ve eğitimler de düzenlenecek.
Cam, gümüş işleme, keçe sanatı, ebru sanatı ve kaligrafi gibi “kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri devam ettiren kooperatifler de ürünlerini sergileyecek.
Fuarda, çocuklarda ve geçlerde kooperatif bilincini geliştirecek etkinliklere de yer veriliyor.
Fuar açılışında, Türkiye genelinde orta öğretim çağındaki öğrenciler arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye gerenlere para ödülü taktım edilecek, 81 ilde birinci olan resimler fuar boyunca sergilenecek.
Çocuklar için özel olarak yazılan kooperatifçilik konulu çocuk tiyatrosu fuar süresince sahnelenecek. Çocuklara yönelik atölye çalışmalarıyla birlik ve beraberlik içinde başarı kazanmanın öneminin çocuklara aşılanması amaçlanıyor.
Vatandaşlar fuarı ücretsiz ziyaret edebilecek. 7 milyona yakın ortağı bulunan kooperatifleri yakından tanıyıp ürünlerini satın alabilecek. Haber Merkezi

Bu haber 59 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Düziçi’nde buğday hasadı heyecanı yaşanıyor

Düziçi’nde buğday hasadı heyecanı yaşanıyor Osmaniye’nin Düziçi ilçesi Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Soner Çerçi ve Ziraat Odası Başkanı Ünal Köksal buğday tarla...

Kaymakam Almalı, ilçe halkına müjde verdi

Kaymakam Almalı, ilçe halkına müjde verdi Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde koronavirüs (covid-19) salgını vakası bulunmadığı bildirildi. Düziçi Kaymakamı Mut...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU