MissSare
Okul sporlarına 173 okul 1.425 sporcuyla katıldı

Okul sporlarına 173 okul 1.425 sporcuyla katıldı

Tarih 02 Aralık 2019, 09:31 Editör Haber Merkezi

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İlçe Okul Sporları Değerlendirme Toplantısı Kadirli Atatürk Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız başkanlığında gerçekleştirildi.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İlçe Okul Sporları Değerlendirme Toplantısı Kadirli Atatürk Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıya Kadirli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yılmaz Bal, Kurum Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenleri katıldılar.
Kadirli Şehit Muhammet Mustafa Karabörk Fen Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Celil Haskan, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında okul sporlarına Osmaniye ilinde toplam 173 okulun 1415 branşta katıldığını; ilçemizin ise 2 ilkokul, 23 ortaokul, 18 lise ile toplamda 64 branşın 27 branşının 338 branş kategorisinde okul sporlarına katıldığını, okul sporlarına kızlarda 1500, erkeklerde ise 2710 lisanslı öğrencimizin katıldıklarını, müsabakalar sonunda il bazında ilçemiz okulları 17 birincilik, 21 ikincilik, 17 üçüncülük ve 18 de dördüncülük alındığını söylediler.
İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Yılmaz Bal da, okullara spor malzemeleri desteğinde bulunduklarını, imkânlar ölçüsünde bulunmaya devam edeceklerini ve ilçe spor tesislerinin her zaman okulların kullanımına hazır olduğunu, bununla birlikte özellikle ilçemizde bulunan yarı olimpik yüzme havuzunun gençlerimizin ve çocuklarımızın daima kullanımına hazır olduğunu, eğitmenlerimiz tarafından yüzme kursları verildiğini söyledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız da,okul sporlarına katılımın artırılması gerektiğini, kurum müdürlerinin Beden Eğitimi Öğretmenlerimize her türlü desteği vermeleri gerektiğini ve öğrencilerimizi sportif faaliyetlerden mahrum bırakmamamız gerektiğini ifade ettiler.
Toplantı sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız ve Kadirli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yılmaz Bal, Kurum Müdürlerine ve Beden Eğitimi Öğretmenlerine toplantıya katıldıkları için teşekkür ettiler. Haber Merkezi

Bu haber 64 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Gençlik Merkezi ve spor salonunda inceleme

Gençlik Merkezi ve spor salonunda inceleme Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Düziçi Vilayetler Birliği Gençlik Merkezi, Düziçi Yarı Olimpik Açık Yüzme Havuzu...

Şehit aileleri ve gazilerimizin yanındayız

Şehit aileleri ve gazilerimizin yanındayız Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, 25.08.2019 tarihinde Pençe-3 Harekâtı’nda bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıka...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU