MissSare
Depremlerle ilgili bilinçlendirme büyük önem taşıyor

Depremlerle ilgili bilinçlendirme büyük önem taşıyor

Tarih 17 Ağustos 2019, 10:38 Editör Haber Merkezi

Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürü Serhat Bulut, 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin yıldönümü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu.

 Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürü Serhat Bulut, 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin yıldönümü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu.
Bulut, yaptığı açıklamada, üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen 17 Ağustos Marmara  Depreminin  hala acısı ve hüznünün yaşandığını belirtti.
Depremlerde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlara Allah'tan rahmet, kalanlara da başsağlığı dileyen Bulut, şunları kaydetti:
“Bu acı olay, deprem hakkında daha çok bilinçlenmemiz gerektiğini ortaya koymuştur. Bu hususta gerek Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımızın gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ve projeler, gerekse AFAD İl Müdürlüklerimizin çalışmaları ve ayrıca ilgili kurum ve kuruluşların yapmış oldukları çalışmalar bizleri afetlere ve bir afet türü olan depremlere daha hazır hale getirmiştir. Deprem konusunda yapılan en son çalışmalara, e- devlet üzerinden yaşadığınız yerin ve bölgenin deprem tehlikesini öğrenebileceğiniz Türkiye Deprem Tehlike Haritası ve  2019 yılında yürürlüğe giren Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği örnek gösterilebilinir. İlimiz düzeyinde ise okul öncesinden başlayarak verdiğimiz ve vermekte olduğumuz "Afet Bilinci Eğitimleri" ile her yaş gurubun afetler konusunda bilinçlenmesini hedefliyoruz. Hamdolsun ki hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz”
Bulut, Osmaniye ilinin, ülkemizin birçok bölgesi gibi deprem tehlikesi altında olduğunu belirtti.
Osmaniye AFAD ailesi olarak gerçekleştirilen eğitim ve tatbikat faaliyetleriyle deprem konusunda çalışıldığını dile getiren Bulut, şöyle devam etti:
“2019 yılının " Afetlere Hazırlık Yılı" ilan edildiğini ve her aya bir konu başlığı ile toplumda Afet bilincinin arttırılmasının hedeflendiğin altını çizmek isterim. Son olarak da tüm vatandaşlarımızı olası bir afet ve acil durumda, uzman ekiplere destek olacak yeri geldiğinde ise onlarla birlikte arama ve kurtarma faaliyetlerinde görev olacak bireylerden oluşan  AFAD Gönüllüsü ailesine davet ediyorum. Osmaniye İlinde AFAD Gönüllü ekibini oluşturma aşamasındayız. Şu ana kadar istatistikler, Osmaniyeli hemşehrilerimizin AFAD Gönüllülüğü projesine ilgisinin de oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Bu hususta tüm Osmaniyelilere şükranlarımızı sunarken, topraklarımızın büyük bir kısmının deprem tehlikesi altında olduğunu aklımızdan çıkarmadığımız, deprem öncesi önlemleri ihmal etmediğimiz, deprem anında ve sonrasında doğru davranış şekillerini uyguladığımız günler dilerim" Haber Merkezi
 

Bu haber 120 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Hastalıklara karşı hayvanlara aşı yapılıyor

Hastalıklara karşı hayvanlara aşı yapılıyor Osmaniye'nin Yarbaşı ilçesinde, koyun ve keçilere enterotoksemi(çelerme) hastalığına karşı ücretsiz aşı yapıldı...

Engellilerle Büyük Camide buluştular

Engellilerle Büyük Camide buluştular Diyanet İşleri Başkanlığınca “Kulluk için yok engel. Yeter ki sen de camiye gel” konulu cami engelli buluşmalarının...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU