MissSare
Brüksel büyükelçiliği eğitim müşavirliğine hemşehrimiz atandı

Brüksel büyükelçiliği eğitim müşavirliğine hemşehrimiz atandı

Tarih 17 Ağustos 2019, 10:37 Editör Haber Merkezi

Osmaniyeli hemşerimiz Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş, Cumhurbaşkanı Kararı ile Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri olarak atandı.

 Osmaniyeli hemşerimiz Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş, Cumhurbaşkanı Kararı ile Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri olarak atandı.
Avrupa’nın Başkenti Brüksel’de yaşayacak olan, emekli öğretmenler Veli Karataş ile Gülnaz Karataş’ın kızı Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş, T. C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yurtdışındaki en yüksek diplomatı oldu.
Yüksek Lisansını ve Doktorasını Paris Sorbonne Hukuk Fakültesi’n de en yüksek dereceyle tamamlayan Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş, 2018 yılında da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hakim aday gösterilmişti.
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi  hemşerimiz Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş, 21/7/2019 tarihli ve 2019/205 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri olarak atandı.
Osmaniyeli Bürokrat ve Akademisyenler Platformu (OBADER)’in konuya ilişkin açıklamasına göre, Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri olarak atanan Doç. Dr.Neslihan Karataş Durmuş’un yeni görevine önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.
Lisans Gazi Üniversitesi, Hukuk Fakültesi  2000 yılı mezunu olan Neslihan Karataş Durmuş, 2000-2001 yılında Osmaniye Barosunda  Avukatlık Stajını,  Yüksek lisansını Paris 1 Pantheon Sorbonne Üniversitesi, Vergi Hukuku, 2004, doktorasını ise Paris 1 Pantheon Sorbonne Üniversitesi, Vergi Hukuku, 2013’te tamamladı. Haber Merkezi


 

Bu haber 48 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Hastalıklara karşı hayvanlara aşı yapılıyor

Hastalıklara karşı hayvanlara aşı yapılıyor Osmaniye'nin Yarbaşı ilçesinde, koyun ve keçilere enterotoksemi(çelerme) hastalığına karşı ücretsiz aşı yapıldı...

Engellilerle Büyük Camide buluştular

Engellilerle Büyük Camide buluştular Diyanet İşleri Başkanlığınca “Kulluk için yok engel. Yeter ki sen de camiye gel” konulu cami engelli buluşmalarının...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU