Yaşlılara karşı sorumluluklarımız var

Yaşlılara karşı sorumluluklarımız var

Tarih 04 Ekim 2013, 08:38 Editör Haber Merkezi

Osmaniye Valisi Dr. Mehmet Oduncu, Dünya Yaşlılar Gününde, Özden Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Osmaniye Valisi Dr. Mehmet Oduncu, Dünya Yaşlılar Gününde, Özden Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

 

Beraberinde Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Hüseyin Nail Anlar, Kaymakam Adayı Hakan Gönen ile birlikte Özden Huzurevi’ni ziyaret eden Vali Oduncu, Huzurevi sakinleri ile bir araya gelerek sohbet etti.

 

Vali Dr. Mehmet Oduncu, Huzurevi sakinlerinin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutlayarak, “Bugün hem sizlerle sohbet etmek hem de bir sıkıntınız olup olmadığını öğrenmek için sizleri ziyaret ediyoruz. Biz Türk toplumu olarak gelenekleri, görenekleri, inancı, ahlakı olan bir toplumuz. Büyüklerimiz bizleri; küçüklerin büyüklerini sayması, büyüklerin küçüklerini sevmesi, hem aile ilişkilerinde hem de komşuluk ilişkilerinde karşılıklı sevgi saygı içerisinde davranılması terbiyesiyle yetiştirdiler. Dolayısıyla büyüklerimize saygı göstermek, onlara karşı vazifemizi yerine getirmek bizlerin görevi. İlin Valisi olarak böyle bir emanet, böyle bir mesuliyet taşıyor olunca, bizim bu konudaki sorumluluğumuz diğer vatandaşlarımızın sorumluluğundan daha fazla,”diye konuştu.

 

Bir şehirde kimsesiz kalan bir çocuk, yaşlı, muhtaç bir insan varsa onlara sahip çıkmanın o şehrin namus borcu olduğunu da vurgulayan Vali Dr. Mehmet Oduncu, “Hangi beldede hangi köyde hangi ilçede olursa olsun yaşlılarımıza, çocuklarımıza, bakıma muhtaç vatandaşlarımıza sahip çıkmak konusunda üzerimize düşen vazifeyi tüm gayretimizle yerine getireceğiz. Temenni ediyorum ki, tüm vatandaşlarımız çocukluğunu, gençliğini, yaşlılığını huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir şekilde geçirsinler,” şeklinde konuştu. Vali Oduncu, sözlerine “Bundan sonraki hayatınızda sağlık ve afiyet içerisinde, gönlünüze göre yaşamanızı diliyorum. Ayrıca, bir sıkıntınız bir ihtiyacınız olursa her zaman sizin yanınızda olduğumuzu da bilmenizi istiyorum,”şeklinde son verdi.

 

Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden Huzurevi sakinleri söyledikleri şarkılarla programa renk kattılar. Ziyaretinin sonunda Vali Oduncu ve beraberindekiler, Huzurevi sakinlerine gül hediye ettiler. Daha sonra Huzurevi’nde incelemelerde de bulunan Vali Oduncu, Huzurevi Müdürü Sabit Demir’den Huzurevi hakkında bilgi aldı.

 

Huzurevi ziyaretinin ardından Yüksel Özden Çocuk Yuvası’nı da ziyaret eden Vali Oduncu, Çocuk Yuvasında incelemelerde bulundu. Yüksel Özden Çocuk Yuvası Müdürü Bekir Gezer Vali Oduncu’ya yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Son olarak yapımı tamamlanan Sosyal Hizmet Merkezi’ni de ziyaret eden Vali Oduncu, binanın birimlerinde incelemelerde bulunarak Müdür Vekili İsmail Poyraz’dan bilgi aldı.

Valilik Basın

Bu haber 1038 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gündem

CGC’den Haberde Önder Gazetesi’ne 1000.sayı ziyareti

CGC’den Haberde Önder Gazetesi’ne 1000.sayı ziyareti CGC’den Haberde Önder Gazetesi’ne 1000.sayı ziyareti

Fadıl Bulut İlkokulunda huzur toplantısı yapıldı

Fadıl Bulut İlkokulunda huzur toplantısı yapıldı Fadıl Bulut İlkokulunda huzur toplantısı yapıldı

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU