Bilim de kort tenis dersleri verilmeye başlandı

Bilim de kort tenis dersleri verilmeye başlandı

Tarih 14 Mart 2019, 09:59 Editör Haber Merkezi

Osmaniye’de Bilim Kolejinde öğrencilerine yönelik okulda kort tenisi çalışmaları başlatıldı.

Osmaniye’de Bilim Kolejinde öğrencilerine yönelik okulda kort tenisi çalışmaları başlatıldı.
Okul Müdürü Hasan Gök, Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet Eymen Öner, yaptığı açıklamada, Tenis Antrenörü Mahmut Sanat kontrolünde hafta içi ve hafta sonunda 5 ve 6. Sınıf öğrencilerine yönelik kort tenis derslerinin verileceğini belirtti.
Tenis oynamanın fiziksel faydaları hakkında bilgi veren Müdür Yardımcısı Kemal Konak, okullarında neden tenis sporuna yer verdiklerini şu sözlerle anlattı: ''Tenis vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olur, enerji seviyenizi arttırır. Vücuda alınan oksijenin kaslar tarafından verimli olarak kullanılmasını sağlar. Çeviklik kazandırır. Bacak kaslarını güçlendirir. Vücut koordinasyonunu geliştirir. Dinamik bir denge kazandırır. Oyun sırasında yaptığınız manevralarla vücudunuza esneklik kazandırır. Çalışma disiplini kavramını geliştirir. Yılmamayı, sürekli mücadele etmeyi öğretir. Tenis oyununun getirdiği fiziksel, zihinsel ve duygusal stres size diğer ortamlarda stresle nasıl başa çıkacağınızı öğretir.'' Haber MerkeziBu haber 8 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Osmaniye’de

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Osmaniye’de Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa Aksu Osmaniye Valiliğini ziyaret etti.

Okul sporlarında Bilim öğrencilerinin başarısı

Okul sporlarında Bilim öğrencilerinin başarısı Her yıl ''Okul Sporları Satranç Turnuvası'' adıyla çeşitli yaş guruplarında yapılan yarışmalarda Bi...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU