MissSare

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2018/314 TLMT.

Tarih 14 Mart 2019, 09:58 Editör Haber Merkezi

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri     : Osmaniye İl. Merkez İlçe. 1698 Ada. 4 Parsel. Rızaiye Mahalle/Köy. Satışa konu
      taşınmaz Kamunun ve Belediyenin verdiği hizmetlerden yararlanmakta olup
      Mevlana mahallesi 17018 sokak üzerinde konumlu arsa vasıflı taşınmaz Kuzey
      çevre yolundan sağa sola dervişiye caddesine dönülür yaklaşık 200 m ilerlenir
      sağa 17018 sokağa dönülür yaklaşık olarak 55 m ilerlenir ve sağda konumlu
        taşınmaza ulaşılır.292.94 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde herhangi bir yapı
      bulunmamaktadır.
Adresi    : Merkez / OSMANİYE
Yüzölçümü    : 292.94 m2
Arsa Payı    : Tapu kaydında olduğu gibidir
İmar Durumu    : Tapu kaydında olduğu gibidir
Kıymeti    : 73.235.00 TL : %18
KDV Oranı    : Tapu kaydında olduğu gibidir
1.Satış Günü     : 17/04/2019 günü 15:30- 15:35 arası
2.Satış Günü     : 17/05/2019 günü 15:30- 15:35 arası
Satış Yeri    : Osmaniye Adliyesi Baro Toplantı Salonu Merkez/OSMANİYE
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları    :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV. 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatmı kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/314 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.                                           İD.85

Bu haber 26 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Resmi İlanlar

T.C. OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ 2018/256 TLMT.

T.C. OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ 2018/256 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

OSMANİYE İL ÖZEL İDARESİ İHALE İLANI

OSMANİYE İL ÖZEL İDARESİ İHALE İLANI Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğüne Bağlı Muhtelif Sağlık Tesislerinin Bakım Onarım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU