MissSare
Şenlikler hazırlıkları tamamlandı

Şenlikler hazırlıkları tamamlandı

Tarih 18 Eylül 2013, 08:16 Editör Haber Merkezi

Osmaniye Folklor Araştırma Derneğinin (OFAD) her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çukurova Âşıklar Bayramının 16 ncısı Uluslararası olarak 20-21 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek.

Osmaniye Folklor Araştırma Derneğinin (OFAD) her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çukurova Âşıklar Bayramının 16 ncısı Uluslararası olarak 20-21 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek.


OFAD Başkanı Abdullah Gizlice Çukurova Âşıklar bayramının bu yıl her yıldan daha coşkulu ve katılımı yüksek düzenleneceğini bildirdi.

 

Türkiye genelinden seçilmiş aşıkların yanı sıra Azerbaycan, Kerkük ve Gürcistan’dan da aşıkların katılımı ile 20 Mayıs 2013 Cuma günü Kadirli ilçesinde Aşık Feymani buluşması, 21 Eylül 2013 Cumartesi günü saat 19.00'dan itibaren Cumhuriyet Meydanı'nda Çukurova Âşıklar Bayramı “Karacaoğlan buluşması” final gecesi ve Yüksel Özden ödül töreninin yapılacağını söyledi.


Şenlik hazırlıklarının tamamlandığını belirten Abdullah Gizlice 30 civarında Âşık ve Ozanın katılacağı Çukurova Âşıklar Bayramının hazırlıklarının tamamlandığını, davetiyelerinin dağıtılmaya başlandığını Afişlerinin hazır olduğunu belirtti. Şenliklerin bu senede Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye Folklor Araştırma Derneği tarafından ortaklaşa düzenleneceğini söyleyen Gizlice, Kadirli'de yapılan Âşık Feymani buluşmasının ise Kadirli Belediyesi ve Osmaniye Folklor Araştırma Derneği tarafından ortaklaşa yapılacağını ifade etti.


Şenliklere, Aşı Feymani, Temel Turabi, Ozan Nihat, Ahmet Rıza (Kerkük), Hayat Veysova (Azerbaycan), Aşık Narhile (Gürcüstan - Borçkalı), Taner Öztürkoğlu, Dertli Polat, Aşık Eyyubi, Sadık Suna, Ozan Aşikar, Aşık Gaygılı, Osman İper, Osman Akçay ve Mustafa Fındıklı gibi isimlerin katılacağı belirtildi.  İbrahim Emül

Bu haber 2638 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür Sanat

Komik tiyatro ilgiyle izlendi

Komik tiyatro ilgiyle izlendi Kadirli'de Bir Adım Tiyatro'nun "Komikse Komik" müzikali sahnelendi.

Eğitim-öğretim milletlerin en önemli meselesidir

Eğitim-öğretim milletlerin en önemli meselesidir AK Parti Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Sait Kıraç, İlköğretim Haftası sebebiyle bir mesaj yayınladı.

      BASIN İLAN KURUMU


      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU