MissSare
Süt hijyeni eğitimi önemseniyor

Süt hijyeni eğitimi önemseniyor

Tarih 11 Temmuz 2018, 09:06 Editör Haber Merkezi

Osmaniye Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği halinde "Süt Hijyeni Eğitimi" kursu düzenlendi.

Osmaniye Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği halinde "Süt Hijyeni Eğitimi" kursu düzenlendi.
İl Müdürü İbrahim Sağlam, Anadolu Toplantı salonunda gerçekleştirilen kursun açılışında yaptığı açıklamada, kursa 16 kursiyerin katıldığını belirtti.
Sağlam, “Bakanlığımız gıdaların üretiminde hijyene büyük önem vermektedir. Bu sektörde çalışan siz değerli kursiyerlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu kursta öğrenecekleriniz iş hayatınıza ışık tutacaktır. Hepinize başarılar dilerim" dedi.
İl Müdürlüğümüz personellerinden Gıda Yüksek Mühendisi Onur TENEKECİ'nin ve Veteriner Hekimi Hasan KURU' nun öğretici olarak görev aldığı eğitime işletmeciler ve çalışanlarından oluşan 16 kursiyer katıldı.
Kursta gıda mevzuatı, genel ve özel hijyen kuralları, sütte bozulmaya neden olan faktörler, çiğ sütün taşıması gereken özellikler, çiğ sütün taşınmasında dikkat edilmesi gereken hususlar, süt toplama merkezlerinin onay süreci, sütten numune almada dikkat edilecek hususlar, Tehlike Analizi Ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) gibi konularda bilgilendirme yapıldı.
Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara sertifika tanzim edileceği belirtildi. Ümit KAHRIMAN

Bu haber 15 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

OSB’de akıma kapılan işçi öldü

OSB’de akıma kapılan işçi öldü Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) çalıştığı fabrikada elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti.

Yılmaz’dan OTSO saldırısına ilişkin açıklama

Yılmaz’dan OTSO saldırısına ilişkin açıklama Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası'na 3 Temmuz’da yapılan silahlı saldırı...

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU