T.C. OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ

Tarih 05 Haziran 2018, 09:13 Editör Haber Merkezi

2014/7259 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:  
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 6 Ada, 39 Parsel, RAUFBEY Mahalle/Köy, Bilirkişi raporuna göre; Avlulu kargir iki katlı iki ev vasıflı taşınmazdır. Osmaniye Tapu Müdürlüğü ve Osmaniye Belediye arşivinde yapılan incelemede parsel üzerinde konumlu yapıya ait mimari proje, yapı kullanma izin belgesi,yapı ruhsatı ve herhangi bir yasal evraka rastlanmamış olup değerlemede parsel üzerinde konumlu yapılar metruk-kuilanılmayacak durumda olması nedeniyle dikkate alınmamıştır. Adresi : Yıldırım Beyazıt Mah. 14050 Sokak Merkez / OSMANİYE, Yüzölçümü : 1.197 m2 , Hisse/Arsa Payı : 1/7, İmar Durumu : Var . İnşaat tarzı Ayrık nizam 5 kat konut alanı ve kısmi imar yolu gözükmektedir.
Kıymeti        : 42.750,00 TL
KDV Oranı    : %8 (KDV'de uygulanan indirim nedeniyle)
1. Satış Günü    : 06/08/2018 günü 10:30 -10:35 arası
2. Satış Günü    : 03/09/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri    : OSMANİYE ADLİYESİ ZEMİN KAT MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini. rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/7259 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/05/2018                                     İD:252

Bu haber 107 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Resmi İlanlar

T.C. OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ 2017/616 TLMT.

T.C. OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ 2017/616 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

MUHTELİF MAHALLELERDE YOL VE KALDIRIM TADİLATI YAPIM İŞİ

MUHTELİF MAHALLELERDE YOL VE KALDIRIM TADİLATI YAPIM İŞİ OSMANİYE BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU