MissSare

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ

Tarih 09 Mayıs 2018, 15:09 Editör Haber Merkezi

2016/511 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:  
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    :  Osmaniye İl, Merkez İlçe, 57 Ada, 45 Parsel, ALİBEYLİ"Mahalle/Köy, Tazınmaz altyapı hizmetlerinden ; Yol, elektrik, telefon, içme suyu, ve atık su kanalizasyon şebekesi imkanlarından faydalanmaktadır. Taşınmaz üzerinde yapı bulunmamaktadır. TAŞINMAZIN DOSYA BORÇLUSU ADINA KAYITLI BULUNAN 337/405 HİSSE ORANININ SATIŞI YAPILACAKTIR.
Adresi        : Alibeyli Mahallesi Akyar Cad. Merkez / OSMANİYE
Yüzölçümü    : 312,68 m2
Arsa Payı    :
İmar Durumu    : Var , İnşaat tarzı Ayrık Nizam 5 kat konut alanı
Kıymeti        : 208.144,51 TL( Satışı yapılacak olan hisse oranı değeri)
KDV Oranı    :%18
Kaydındaki Şerhler  : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü    : 18/06/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü    : 30/07/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri    : OSMANİYE ADLİYESİ BARO TOPLANTİ SALONU MERKEZ OSMANİYE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale bedeli üzerinden binde 5,69 oranında Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/511 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 19/04/2018                                                                                                                              İD:195

Bu haber 108 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Resmi İlanlar

OSMANİYE İL ÖZEL İDARESİ

OSMANİYE İL ÖZEL İDARESİ İHALE İLANI

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2018/314 TLMT.

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2018/314 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU