“Değerlerimize Uygun, Edepli Mizah” projesi

“Değerlerimize Uygun, Edepli Mizah” projesi

Tarih 13 Ocak 2018, 13:53 Editör Haber Merkezi

“Değerlerimize Uygun, Edepli Mizah” projesi

Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi Karikatür ve Mizah Kulübü tarafından verilen karikatür eğitimlerinde üçüncü aylarını tamamlayan gençler, çalışmalarını pasta keserek kutladılar.

Amaç, değerlerimize uygun yetenekli mizahçılar yetiştirmek

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nü tarafından İllerde Gençlik Merkezleri üzerinden yürüttüğü “Değerlerimize Uygun, Edepli Mizah” adlı proje ile gençlere mizah kültürünü kazandırmak, karikatür sanatına ilişkin farkındalık oluşturmak ve yetenekli olan gençlerin toplum değerlerine uygun yarının mizahçıları olmalarına rehberlik etmek amaçlanıyor.

Osmaniye Gençlik Merkezi lideri Tuğba Özkan koordinatörlüğünde, Okul idareci ve öğretmenleri Havva Polat, Ayşe Kavalcı ve Mehmet Ağcadağ’ın katkıları devam eden projede 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi,  Rahime Hatun Mesleki ve Teknik ve Anadolu Lisesi, Çukurova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 100 genç eğitim alırken projenin il genelinde tüm okullarda tanıtımları devam ediyor.

Kendi çizgi filmini, kendi animasyonunu yapan gençler ülkemize kazandırılacak

Eğitimlerde Proje kapsamında Karikatürist/Karikatür Eğitmeni Erman Gülgeç’in hazırladığı karikatürlerin nasıl çizileceğinin anlatıldığı on dört video kullanılırken karikatür ve mizah atölyesindeki gönüllü gençlerin veya çocukların ilerleme süreci takip edilecek. 81 ilden başarılı olanların çizimleri Bakanlık adına sergilenecek.

Bir yıl sonra ‘Değerlerimize Uygun Edepli Mizah’ projesi yine Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başka bir projesi olan algoritma, kodlama, mobil uygulama, web programlama, oyun animasyon içerikli “Kod Adı 2023” projesi ile birleştirilerek kendi çizgi filmini, kendi animasyonunu yapabilen gençler ülkemize kazandırılacak.  Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 336 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gündem

CGC’den Haberde Önder Gazetesi’ne 1000.sayı ziyareti

CGC’den Haberde Önder Gazetesi’ne 1000.sayı ziyareti CGC’den Haberde Önder Gazetesi’ne 1000.sayı ziyareti

Fadıl Bulut İlkokulunda huzur toplantısı yapıldı

Fadıl Bulut İlkokulunda huzur toplantısı yapıldı Fadıl Bulut İlkokulunda huzur toplantısı yapıldı

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU