MissSare
Çalışma hayatında milli seferberlik projesi sürüyor

Çalışma hayatında milli seferberlik projesi sürüyor

Tarih 04 Ocak 2018, 10:00 Editör Haber Merkezi

“Çalışma Hayatında Mili Seferberlik Projesi” kapsamında işverene sağlanan istihdam teşvikleri sayesinde işe yerleştirme oranları Türkiye genelinde önemli ölçüde artış kaydetti.“Çalışma Hayatında Mili Seferberlik Projesi” kapsamında işverene sağlanan istihdam teşvikleri sayesinde işe yerleştirme oranları Türkiye genelinde önemli ölçüde artış kaydetti.
Bu kapsamında Türkiye genelinde 81 Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü kendi görev alanları içerisinde işverenle işbirliği yaparak projenin başarıyla yürütülmesini sağladı.
Osmaniye İŞKUR,  da  “Çalışma Hayatında Mili Seferberlik Projesi” kapsamında il genelinde işverenlerle yürüttüğü çalışmalar neticesinde istihdam konusunda önemli çalışmalara imza attı.
Osmaniye İŞKUR’un en fazla işbirliği yaptığı firmalar arasında yer alan Beyteks firmasında2017 yılı içinde ortaklaşa yapılan çalışmalar hakkında genel bir değerlendirme yapıldı.
İşbaşı Eğitim Programı ve Mesleki Eğitim Kurslarına ilişkin yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantı İŞKUR ve SGK idarecilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Beyteks Hizmet Binası’nda yapılan toplantıya Çalışma ve İş Kurumu  İl Müdürü Ahmet Altunkaynak’ın yanı sıra Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyun, Şube Müdürü Deniz Aydın ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mücahit Çelik ve firma temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak “Çalışma Hayatında Mili Seferberlik Projesi” kapsamında işverenlerin de katkısıyla istihdam alanında mesafe kat ettiklerini söyledi. İstihdam artışında devlet desteğinin yanı sıra işverenlerinde çabalarının önemli rol oynadığını belirterek işverenle işbirliğine her zaman hazır olduklarını dile getirdi.
Söz konusu işbirliğine en güzel örneğin Beyteks Firmasıyla yapılan çalışmalar olduğunu söyleyerek şunları kaydetti: “2017 yılı içerisinde Beyteksle İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 13 adet program düzenledik. Osmaniye merkez ve Kadirli’de düzenlemiş olduğumuz program sayesinde 520 katılımcı işbaşı eğitimi görerek işi işbaşında öğrendi. Bunun yanı sıra yıl içerisinde Beyteksle9 adet düzenlediğimiz Mesleki Eğitim Kursu sayesinde 225 kursiyerin mesleki eğitimden faydalanmalarını sağladık.”
2018 yılı içerisinde de “Çalışma Hayatında Mili Seferberlik Projesi”nin devam edeceğini belirten Ahmet Altunkaynak  proje kapsamında daha fazla istihdam için çalışacaklarını söyledi. Haber Merkezi

Bu haber 58 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Vayısoğlu anma programı düzenlendi

Vayısoğlu anma programı düzenlendi Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KAVAK), 10 yıl önce hayatını kaybeden eski başkanı İsmail Sefa Vayısoğlu'nu and...

Proje başvuruları kabul edildi

Proje başvuruları kabul edildi Kadirli Osman Gazi Anadolu Lisesi, bu sene eğitim-öğretim yılına sevindirici haberlerle başladı.

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU