MissSare
Ortaokul öğrencileri, 2018’de barış diledi

Ortaokul öğrencileri, 2018’de barış diledi

Tarih 03 Ocak 2018, 09:03 Editör Haber Merkezi

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir grup ortaokul öğrencisi, velileri ve öğretmenlerini de kattıkları çalışmayla 2018'in barış yılı olması dileğinde bulundu.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir grup ortaokul öğrencisi, velileri ve öğretmenlerini de kattıkları çalışmayla 2018'in barış yılı olması dileğinde bulundu.
Aydınoğlu Tufanbey Ortaokulu bahçesinde bir araya gelen öğrenci, veli ve öğretmenler, Atatürk posteri, Türk bayrağı ve İngilizce "Yurtta barış, dünyada barış. Aklın yolu sevgidir" yazan pankartla el ele tutuşarak kalp figürü yaptı.
Başlarına, barışı simgeleyen zeytin dalından taçlar da takan öğrenciler, yeni yılın barış yılı olmasını diledi.
Dünyaya İngilizce olarak "Yurtta barış, dünyada barış. Merhaba dünya. Dünya çocuklarını, rekortmen şehri Kadirli'den sevgi ve selamlar. Başınıza sevgi yıldızları yağsın. Aklın yolu sevgidir." sözleriyle de mesaj gönderen Osmaniyeli çocuklar, yaptıkları bu çalışmayı video olarak sosyal medya kanallarında yayınlayarak tüm dünyanın yeni yılını kutladı.
Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Nurcan Yanalak Cinkara, yaptığı açıklamada, 2016 yılında Kadirli'de düzenlenen dünyanın en uzun uluslararası resim sergisi rekor denemesine, İngiltere'deki Türk öğrenci ve ailelerin büyük desteği olduğunu hatırlattı.
Hazırladıkları yeni yıl çalışmasını da dünya çocuklarına ulaşması amacıyla sosyal medya üzerinden İngiltere'de yaşayan Türk ailelere gönderdiklerini ifade eden Cinkara, "Türkiye'den tüm dünyaya seslenerek 2018'in barış yılı olmasını istiyoruz. Öğrencilerimizle zeytin dalını başımıza taç ederek, aklın yolu sevgiden geçer diyoruz. Herkese zeytin dalı uzatıyoruz." dedi.
Öğrencilerden Zehra Kurt da Atatürk'ün "Yurtta barış, dünyada barış" sözünden hareketle 2018 yılının dünyadaki çocuklara sağlık, mutluluk, barış getirmesini istedi.
Velilerden Emine Yıldıztekin ise yeni yılda dünya çocuklarına ve insanlara zeytin dalı uzattıklarını belirterek, "Yeni yılda artık savaş olmasın. Çocuklar ölmesin. Anneler ağlamasın. Dünyanın her yerinde başınıza sevgi yıldızları yağsın. Zeytin dalı başımıza taç yaptık ki barış olsun." ifadelerini kullandı. Haber Merkezi 

Bu haber 46 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Ceza ve İnfaz Kurumuna Borsa Yönetiminden ziyaret

Ceza ve İnfaz Kurumuna Borsa Yönetiminden ziyaret Osmaniye Ticaret Borsası Yönetim Kurulu, Toprakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu'nu ziyaret etti.

Bıçakların iyi bir ustanın elinden geçmesi gerekir

Bıçakların iyi bir ustanın elinden geçmesi gerekir Osmaniye'de Kurban Bayramı arifesinde bıçak ve satır satışı yapan esnaflar en yoğun saatlerini yaşıyor.

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU