Yerfıstığı hasadı, balıkçıl kuşlara yarıyor

Tarih 27 Ekim 2017, 10:29 Editör Haber Merkezi

Osmaniye'de yer fıstığı hasadı yapılan tarlalarda, "başakçı" olarak adlandırılan ürün toplayıclıar ile balıkçıl kuşlar birlikte yaşam mücadelesi veriyor.

Osmaniye'de yer fıstığı hasadı yapılan tarlalarda, "başakçı" olarak adlandırılan ürün toplayıclıar ile balıkçıl kuşlar birlikte yaşam mücadelesi veriyor.
Yer fıstığı hasadının devam ettiği Osmaniye'de, traktörlerin yer fıstığını topraktan söküp toplamasının ardından "başakçı" olarak adlandırılan toplayıcılar, makinenin tarlada bıraktığı meyveleri büyük bir emekle toplayarak geçimlerini sağlıyor. Başakçıların, yer fıstığı tarlasındaki zorlu mesaisine, traktöre bağlı sökme makinesinin eşelediği toprakta açığa çıkan solucan ve böcekleri yiyen balıkçıllar eşlik ediyor.
Kırmıtlı Kuş Cenneti'nden gelen balıkçıl kuşlar, tarlada kalan ürünleri toplayan başakçılarla iç içe verdikleri yaşam mücadelesinde güzelg örüntüler oluşturuyor.
Başakçılar, tarlada beraber zaman geçirdikleri balıkçıllara alıştıklarını belirterek, balıkçılların da kendilerine alıştığını ve çok yakınına girmedikçe kaçmadıklarını dile getirdi. Ümit Kahrıman 

Bu haber 101 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Analig mücadelesinde derece elde etti

Analig mücadelesinde derece elde etti Osmaniyeli atlet Alper Fındık, Atletizm Türkiye Birinciliğinde 2000m 6.11 lik derecesiyle kendi serisinde 1. Genel ...

Öğrenciler okul çevresine fidan dikti

Öğrenciler okul çevresine fidan dikti Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde Cumhuriyet İlkokulunda her sınıfın bir ağacı var.

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU