Mantar yetiştirmeye başladı

Mantar yetiştirmeye başladı

Tarih 12 Temmuz 2017, 09:41 Editör Haber Merkezi

Yeşilyayla köyünde kendi kurduğu tesiste mantar yetiştiriciliğine başlayan Yusuf Fındık alternatif ürün yetiştirmek için çalışma başlattı.

Yeşilyayla köyünde kendi kurduğu tesiste mantar yetiştiriciliğine başlayan Yusuf Fındık alternatif ürün yetiştirmek için çalışma başlattı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileriyle görüşen Yusuf Fındık almış olduğu tavsiye üzerine istiridye cinsi kültür mantarı yetiştirme kararı aldı.
Yusuf Fındık, 100 metrekarelik alanda mantar üretimine başladı.
İstiridye cinsi kültür mantarının yetiştirilmesi için karanlık ortama ve az miktarda gün ışığına ihtiyacı olduğunu bu nedenle bodrum katı tercih ettiğini 3 ton ürün elde etmeyi hedeflediğini belirten Fındık,  kirli hava ve mantar sporlarının dışarı atılması için fanlı hava tahliye borusu yaptığını kaydetti.
Fındık, daha sonra mantar tohumlarını özel paketlerdeki torf çeşidi toprağın içine yerleştirdiklerini anlattı.
Bakanlıklarının 9. etap Kırsal Kalkınmaları Destekleme Programı kapsamında kültür mantarı yetiştiricilerine 500 bin lira hibe desteği sağladığını dile getiren Fındık, çiftçileri alternatif ürün olarak kültür mantarı yetiştiriciliği yapmaya çağrısında bulundu. Haber Merkezi

Bu haber 218 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Aile hekimliği nemini broşürle anlatıyorlar

Aile hekimliği nemini broşürle anlatıyorlar Osmaniye Sağlık İl Müdürü Hasan Öznavruz, "Aile Hekimliğinin Etkin Kullanımı İletişim Kampanyası kapsamında tanıtım...

Eşi tarafından öldürülen anne ve oğlu defnedildi

Eşi tarafından öldürülen anne ve oğlu defnedildi Osmaniye'de eşi tarafından tabancayla vurularak öldürülen kadın ile oğlunun cenazeleri toprağa verildi.

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU