MissSare
Mantar yetiştirmeye başladı

Mantar yetiştirmeye başladı

Tarih 12 Temmuz 2017, 09:41 Editör Haber Merkezi

Yeşilyayla köyünde kendi kurduğu tesiste mantar yetiştiriciliğine başlayan Yusuf Fındık alternatif ürün yetiştirmek için çalışma başlattı.

Yeşilyayla köyünde kendi kurduğu tesiste mantar yetiştiriciliğine başlayan Yusuf Fındık alternatif ürün yetiştirmek için çalışma başlattı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileriyle görüşen Yusuf Fındık almış olduğu tavsiye üzerine istiridye cinsi kültür mantarı yetiştirme kararı aldı.
Yusuf Fındık, 100 metrekarelik alanda mantar üretimine başladı.
İstiridye cinsi kültür mantarının yetiştirilmesi için karanlık ortama ve az miktarda gün ışığına ihtiyacı olduğunu bu nedenle bodrum katı tercih ettiğini 3 ton ürün elde etmeyi hedeflediğini belirten Fındık,  kirli hava ve mantar sporlarının dışarı atılması için fanlı hava tahliye borusu yaptığını kaydetti.
Fındık, daha sonra mantar tohumlarını özel paketlerdeki torf çeşidi toprağın içine yerleştirdiklerini anlattı.
Bakanlıklarının 9. etap Kırsal Kalkınmaları Destekleme Programı kapsamında kültür mantarı yetiştiricilerine 500 bin lira hibe desteği sağladığını dile getiren Fındık, çiftçileri alternatif ürün olarak kültür mantarı yetiştiriciliği yapmaya çağrısında bulundu. Haber Merkezi

Bu haber 308 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Osmaniye

Depremlerle ilgili bilinçlendirme büyük önem taşıyor

Depremlerle ilgili bilinçlendirme büyük önem taşıyor Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürü Serhat Bulut, 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin yıldönümü dolayısıyla basın ...

Uyuşturucu ticareti yapan şahıs yakalandı

Uyuşturucu ticareti yapan şahıs yakalandı Osmaniye'de, hakkında arama kararı bulunan kişi, cezaevi ziyaretinde yakalandı.

      RESMİ İLANLAR

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?Tüm Anketler

     HAVA DURUMU